SpringHill Suites Coeur d'Alene

54 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
SpringHill Suites Coeur d'Alene
$$$$

Beskrivelse

SpringHill Suites Coeur d'Alene har et et spabad og en indendørs pool, og ligger ca. 600 m fra The Salvation Army Kroc Center. Blandt faciliteterne på stedet er der fri selvparkering, en indendørs pool og et mødelokale samt Wi-Fi i lobbyen.

Beliggenhed

Tubbs Hill er mindre end 3 km væk. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 4 km fra Coeur d'Alenes bymidte. Du kan komme til Coeur d'Alene City Park and Independence Point om få minutter i bil.

Hotellet ligger 65 km fra Spokane Internationale lufthavn og 5 minutters gågang fra Riverstone Transit Center C busstoppested.

Værelser

Alle moderne værelser har moderne faciliteter. Hver af dem har et privat badeværelse.

Mad og drikke

Gæsterne vil nyde en gratis morgenmadsbuffet som er serveret dagligt. Denne snack bar er ideel til en afslappende drink. Frontier Is-arena og North Idaho Centennial Trail ligger 22 minutters gåtur væk og tilbyder nogle af de bedste retter i Coeur d'Alene.

Fritid og erhverv

SpringHill Suites Coeur d'Alene tilbyder også et træningscenter, et fitnesscenter og et spabad. Der er et fitnesscenter på stedet.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 12:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Højhastigheds-internetadgang hotelværelser.
Anden information
Morgenmad
En buffet morgenmad serveres til overkommelige priser. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal etager:4
Antal værelser:55
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Studio med en kingsize-seng
  • Maks:
    4 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng1 kingsize-seng og 1 sovesofa
  • Brusebad
  • Varme
Studio med en queensize-seng
  • Maks:
    6 personer
  • Sengemuligheder:
    Queensize-sengKingsize-seng
  • Varme
  • Badekar
Mobilitet tilgængelig studio
  • Maks:
    2 personer
Vis 4 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Internetadgang
Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

24 timers vagtservice

Mad/ Drikke

Velkomstdrink

Picnic område/ Borde

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

Swimmingpool

Indendørs swimmingpool

Spa and relaxation

Jacuzzi

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter
  • Golfbane

Services

  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Renseri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Butikker/Handelsservices
  • Velkomstdrink
  • Happy hour

Middagsfaciliteter

  • Picnic område/ Borde
  • Særlige diætmenuer

Mødefaciliteter

  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Brætspil

Fritidsfaciliteter

  • Indendørs swimmingpool
  • Solseng
  • Solterrasse
  • Grillfaciliteter
  • Fritids-/ TV værelset
  • Jacuzzi
  • Lavvandede ende

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Dagligstue
  • Omklædningsområde
  • Havemøbler
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om SpringHill Suites Coeur d'Alene

💵 Laveste værelsespris <br /> 1936 DKK
📏 Afstand til centrum 3.2 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 9.0
✈️ Afstand til lufthavn 61.1 km
🧳 Nærmeste lufthavn Spokane Internationale Lufthavn, GEG

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
2250 W Seltice Way, Coeur d'Alene, Idaho, USA, 83814
Se på kort
2250 W Seltice Way, Coeur d'Alene, Idaho, USA, 83814
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Kirke
The Salvation Army Kroc Center
790 m
Restaurant
Firehouse Subs
1.0 km
Restaurant
Mod Pizza
880 m

Anmeldelser om SpringHill Suites Coeur d'Alene

9.1 /10
Fremdragende
128 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Springhill Suites Coeur D'Alene

Hvilken lufthavn er tættest på et SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel?
Den nærmeste lufthavn til et SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel er lufthavnen Spokane Internationale (65 km), og den kan nås med en 53-minutters biltur.
Kan vi parkere vores bil på det 3-stjernede SpringHill Suites Coeur d'Alene?
Ja, du kan efterlade din bil i en parkeringsplads på stedet på det 3-stjernede SpringHill Suites Coeur d'Alene
Hvad er bookingpriserne på det SpringHill Suites Coeur d'Alene?
Priserne på det SpringHill Suites Coeur d'Alene starter fra 345$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i Coeur d'Alene hotellet?
På Coeur d'Alene hotellet kan gæster betale med kontant, Visum og American Express og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på hotellet?
Hotellet tilbyder sådanne typer værelser som Studio med en kingsize-seng og Studio med en queensize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på et SpringHill Suites Coeur d'Alene?
Strygefaciliteter, strygejern og strygebræt, klimaanlæg og udsigt over havnen er tilgængelige i nogle værelser på et SpringHill Suites Coeur d'Alene.
Tilbydes der rengøring på Coeur d'Alene hotellet?
Ja, Coeur d'Alene hotellet, som modtog scoren 9.4 for renlighed, yder tøjvask, tøjrens og rengøring.
Er der en swimmingpool i det SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel?
Ja, du vil finde en swimmingpool på det SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel.
Er der en bar på et SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel?
Gæster er velkomne til at slappe af i baren snack bar på et SpringHill Suites Coeur d'Alene hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse